تبلیغات مانع از دست دادن مشتری می شود

ارسال اس ام اس,پنل اس ام اس

از دست دادن مشتریان هزینه‌ هایی شوک ‌آور به دنبال دارد. یک کسب ‌و کار معمولی سالانه حدود ۲۰ درصد از مشتریان خود را تنها به علت رسیدگی نکردن به آن ها از دست می ‌دهد در برخی صنایع رقم این ریزش تا ۸۰ درصد هم می ‌رسد. با پنل اس ام اس و ارسال اس ام اس تبلیغاتی مانع از دست دادن مشتریان خود شوید. تبلیغات به وجود آورنده صمیمیت و اعتماد بین مشتری و مدیران کسب و کار است.


حفظ مشتری با تبلیغات پیامکی روی سود و رشد کسب ‌و کار اثری می ‌گذارد که به لحاظ اهمیت نمی ‌توان آن را نادیده گرفت.


شما می توانید با ارسال پیامک با مشتریان خود در هر زمان و مکانی در ارتباط باشید.

نکات حفظ مشتری:

1-مانع ریزش مشتری شوید

تقریبا هر کسب‌ و کاری برخی از مشتریان خود را از دست می ‌دهد، اما واحد های تجاری معدودی به سنجش یا پیدا کردن تعداد مشتریان غیرفعال‌ شده ‌شان فکر می ‌کنند.

اغلب کسب ‌و کارها به این پارادوکس دچارند که زمان، هزینه و تلاش فراوانی را صرف ساختن رابطه‌ ی اولیه با مشتریان می‌ کنند و پس از آن این رابطه را بدون مراقبت رها می ‌کنند.

در برخی موارد به محض نهایی شدن فروش توجه ‌شان را به این رابطه از دست می ‌دهند، یا حتی بدتر به محض اینکه مشکل پیش‌ پا‌ افتاده‌ ی قابل حلی بروز می ‌کند مشتری را رها می ‌کنند فقط چون خود را مجبور به صرف مجدد هزینه برای جایگزینی مشتری از دست رفته می‌ بینند.

راحت‌ ترین کار برای توسعه‌ ی کسب‌ و کارتان با پنل اس ام اس این است که مشتریانی را که دارید حفظ کنید.

زمانی که بتوانید جلوی ریزش مشتری را بگیرید دو برابر یا سه ‌برابر کردن نرخ رشد امکان‌ پذیر است، زیرا دیگر مجبور نیستید ریزش ‌ها را جبران کنید تا ثبات شرایط فعلی کسب‌ و کارتان را حفظ کنید.

2-فروش های پی در پی

برخی فروشندگان در فروش اولیه عملکردی فوق ‌العاده دارند، بعد از آن بازی را رها می‌ کنند و در حالی که مشتریان به دنبال داد و ستد بیشتر هستند از آن ها چشم‌ پوشی می ‌کنند.

فروش در حقیقت پس از تصمیم اولیه ‌ی مشتریان برای خرید آغاز می ‌شود زیرا تقریبا همه ‌ی خریداران در معرض پشیمانی پس از خرید قرار دارند.

برای حفظ خریدی که نهایی شده باید تا تنور داغ است نان را بچسبانید از ترس ‌های مشتریان بکاهید و با اعمال‌ تان به آن ها نشان بدهید که واقعا برای شما اهمیت دارند.

وظیفه ‌ی شما این است که از آن ها تشکر کنید و مجددا به یادشان بیاورید که چرا تصمیم معامله با شما تصمیم درستی بوده است و سیستمی با پنل اس ام اس برای فروش مکرر به آن ها در نظر بگیرید و هربار به آن ها با ارسال اس ام اس ثابت کنید که تصمیم درستی گرفته‌ اند.

3- فعال کردن دوباره‌ ی مشتریان غیر فعال

وقتی ۲۵ تا ۶۰٪ از مشتریان غیر فعال پنل اس ام اس شما پذیرای تلاش‌ هایتان برای داد و ستد مجدد هستند منطقی نیست که برای جلب مشتریان جدید منابع عظیمی را صرف کنید.

تلاش‌ های شما باید به شیوه‌ ای درست و با ارائه‌ ی پیشنهادات مناسب به آن ها صورت بگیرد.

فعال کردن دوباره‌ ی مشتریان غیر فعال که همین حالا با شما و محصولتان آشنا هستند یکی از آسان ‌ترین و سریع ‌ترین راه‌ های افزایش منفعت در کسب ‌و کار است.

دوباره برای آن ها ارسال اس ام اس کنید و اعلام حضور کنید، بفهمید چرا دیگر خرید نمی ‌کنند، بر اعتراض ‌هایی که دارند فائق بیایید و به آن ها نشان بدهید که هنوز ارزشمند هستید.

با احترام گذاشتن به مشتریان، آن ها معمولا در عرض چند روز با انعام فوق ‌العاده‌ای از فروش و افزایش فراوان سود به شما پاسخ می ‌دهند علاوه بر این احترام به مشتری بهترین و وفادارترین مشتریان را نصیبتان خواهد کرد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *