تاثیر گذشت زمان بر نوع تبلیغات

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

با گذشت زمان و پیشرفت علم و فناوری سبک زندگی بشر هم دچار تغییراتی می شود. تلویزیون و رادیو ابزاری هستند که مردم ساعاتی از شبانه روز خود را به آن ها می سپردند و با آن ها گذران وقت می کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی تبلیغات با استفاده از سامانه اس ام اس و ارسال اس ام اس تبلیغاتی توسط آن بسیار کاربرد دارد و سرعت در ارسال تبلیغات یکی از ویژگی های حائز اهمیت است.

تا چند سال قبل تلویزیون و رادیو تنها ابزارهایی بودند که به مردم نزدیک بودند و بعضا نمی تواستند از آنها دل بکنند و شرکت های تبلیغاتی هم از این رابطه نزدیک برای درج تبلیغات و بازاریابی از این وسیله ها استفاده می کردند.

ولی امروزه ابزار دیگری به اسم موبایل با انسان پیوند نزدیکتری بسته به طوری که از اول صبح تا آخر شب این وسیله را با خودمان به همراه داریم و خیلی از مردم حتی چند دقیقه هم بدون موبایلشان نمیتوانند سپری کنند.

شاید به همین دلیل است که بعضا به جای واژه ی تلفن همراه به آن همراه می گوییم. اگر بهترین وسیله ی اطلاع رسانی موبایل باشد پس بدون شک بهترین وسیله ی تبلیغاتی نیز سامانه اس ام اس است.

مثال متن تبلیغات پیامکی

      مثال اول: تور سفر به 7 کشور اروپا

          با قیمت مناسب به همراه 7 روز اقامت 

          تلفن تماس: 02100000000 

      مثال دوم: قول می ‌دهم این بهار بهترین بهار زندگی باشد

         تور 7 روزه سفر به 7 کشور اروپا 

        تلفن تماس: 02100000000 

این دو متن هر دو در یک منطقه از تهران هستند و تقریباً جامعه هدف یکسانی در مناطق تهران داشتند با این تفاوت که میزان ارسال اس ام اس تبلیغاتی کاربر دو تقریباً 5 برابر کاربر شماره یکبود!

با هر دو این کاربران تماس گرفتم تا میزان رضایت آن‌ ها از پیامک ارسال را جویا شود. نکته بسیار جالب این بوده کاربر شماره 1 تقریباً ناراضی بوده ولی کاربر شماره 2 بسیار از بازدهی پیامک تبلیغاتی راضی بود و تصمیم داشت به این روند ادامه دهد.

پیامک یعنی پیام کوتاه، یعنی متن کوتاه


نوشتن متن مناسب برای ارسال پیامک دقیقاً یک هنر است که به‌ سادگی به دست می‌آید. یادتان باشد سه کلمه اول پیامک تبلیغاتی باید جذاب باشد.


انتظار نداشته باشید که دریافت‌ کننده ‌ها با صبر و حوصله کل متن پیامک را بخوانند. اغلب دریافت‌ کنندگان پیامک تنها به سه کلمه اول آن توجه می کنند و درصورتی که این کلمات برای آن ‌ها جذاب نباشد پیامک را رها می‌کنند.

یکی از اشتباهات رایج در نگارش متن پیامک تبلیغاتی استفاده از کلماتی مانند سلام یا با عرض سلام و خسته نباشید و سایر کلمات نامه‌ های اداری است.

از این جملات در متن تبلیغاتی خود استفاده کنید:

  • سرعت اینترنتت پایینه؟
  • بیشتر بفروشید.
  • ارزان ‌تر بخرید.
  • امشب شام برنامت چیه؟
  • هنوز لباس عید نخریدی؟
  • قول میدم امسال در کنکور موفق خواهی شد!
  • پولتان را دور نریزید!
  • بازم کامپیوترت خراب شد؟
  • امسال عید برنامه سفرت چیه؟

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *