تاثیر موبایل بر زندگی انسان؛ جهان با 100 سال پیش فرق دارد!

ارسال اس ام اس

تاثیر موبایل بر زندگی انسان‌ها را هیچ اندیشمند، روانشناس، نویسنده، فیلسوف، دانشمند و در یک کلام، هیچکس نمی‌تواند انکار کند. ما زندگی را در یک دنیای دیجیتال شروع کرده‌ایم و برای رشد و موفقیت، دیگر نمی‌توانیم به آموزه‌های دوران قاجاریه تکیه کنیم! جهان با 100 سال پیش فرق دارد!

 

تاثیر موبایل بر زندگی انسان، به دنیای دیجیتال خوش آمدید

امروزه دسترسی به امکاناتی نظیر تبلیغات پیامکی، پرداخت قبوض، انتقال وجه نقد، چک کردن حساب، دوست‌یابی و بسیاری از موارد دیگر، به آسانی با تلفن همراه انجام می‌گیرد. این‌ها همه از تاثیرات مثبت تلفن همراه در زندگی امروزی است. در زندگی دیجیتالی امروز، گوشی‌های موبایل به عنوان کانال‌های رسانه‌ای جدید، در ارتباط با دنیای مجازی محسوب می‌شوند. حتی در مقایسه با تلفن‌های سیمی که به نسبت تاریخ بشریت، فن‌آوری بسیار جدیدی به شمار می‌رود، موبایل بسیار پیشرفته‌تر است.

100 سال پیش برای زنگ زدن باید به تلفن‌خانه می‌رفتیم اما هم‌اکنون در هر نقطه‌ای از جهان که به سیگنال موبایل دسترسی داشته باشیم، می‌توانیم تماسی که می‌خواهیم را برقرار کنیم. حتی پیشرفته تر از آن، می‌توانیم پیام خود را از طریق ارسال اس ام اس به مخاطبمان برسانیم که در مقایسه با تماس صوتی، به‌صرفه‌تر است.

مسئله تاثیر موبایل بر زندگی انسان، سبک زندگی افرادی بسیار بیشتر از 1، 2، 3، 10 و حتی 100 میلیون نفر را مورد بحث قرار می‌دهد. به عنوان مثال، در نیمه دوم سال 2021، حدود 206 میلیون کاربر از تلفن همراه یا تبلت‌های قابل حمل، برای ورود به توییتر استفاده می‌کنند. [منبع]

 

جهان با 100 سال پیش فرق دارد!

زندگی بشر از آغاز تا به امروز که عصر تکنولوژی نام دارد، آن‌قدر تغییر و تحول داشته که حتی تصور بازگشت به قرن‌ها پیش و تجربه آنچه بر انسان اولیه گذشته‌است، خنده‌‌ دار و یا شاید مرگ‌آور باشد. قبل از آنکه موبایل، زندگی انسان را دگرگون کند، حتی آمار مرگ و میر غیر طبیعی در جوامع بسیار بالا بود.

فقط به‌عنوان یک مثال ساده، فرض کنید انسان‌ها برای باخبر کردن یکدیگر از حادثه‌ای که اتفاق افتاده یا خطر آن وجود دارد، ماه‌ها طول می‌کشید که به یکدیگر دسترسی پیدا کنند؛ در هنگام باخبر شدن، آن حادثه یا دیگر مصداقی نداشت و یا آسیب خود را زده بود و کار از کار گذشته بود.

ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس,ارسال اس ام اس

اما در عصر کنونی، فقط کافی است در اتاقی که راحت نشسته‌‌اید و برای دوستی که کیلومترها از شما فاصله دارد، فقط با یک تماس یا حتی نه، با یک پیام کوتاه این کار مهم را به انجام رسانید. آن‌هم با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن.

 

پیشرفت سیستم‌های تجاری با پنل پیامکی

سیستم دیجیتالی نه تنها رفتار ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه همانطور که راجع به کاربرد اس ام اس در تبلیغات صحبت کردیم، تاثیر موبایل بر زندگی انسان ها، سبب تغییر روش‌های برقراری ارتباط با مردم و شرکت‌ها شده است.

تکامل فن‌آوری اطلاعات نشان دهنده تغییر شیوه زندگی انسان است. بنابراین نمی‌توان تکنولوژی تلفن همراه و استفاده از پنل پیامکی برای ارسال اس ام اس را در زمینه توسعه فن ‌آوری اطلاعات نادیده گرفت. این مجرای ارتباطی، موجب گسترش کلمه‌های اختصاری و علامت‌های قراردادی بسیار زیادی شده‌است که این خود، موجب صرفه جویی در زمان می‌گردد.

روزانه، به صورت خودآگاه و ناخودآگاه در حال ارسال هزاران اس ام اس به اطراف خود هستیم!! توسط این پیام‌ها، خود را به دیگران معرفی می‌نماییم و اجازه می‌دهیم که دیگران با سیگنال‌هایی که از ما می‌گیرند، درباره ما به شناخت برسند. سپس بر اساس پیام‎های دریافتی، نوعی از رابطه را آغاز نمایند.

تلفن همراه نه صرفاً به عنوان یک تکنولوژی جدید مخابراتی، بلکه به عنوان یک صنعت مورد توجه مطالعات اندیشمندان قرار گرفته است.

در واقع، اهمیت این تکنولوژی جدید منحصر به استفاده‌های ارتباطی آن نیست؛ بلکه اهمیت صنعت و تکنولوژی مهم موبایل، به کاربردهای گسترده چند رسانه‌ای و انتقال انسان به جهان مجازی و به تعبیر پارادایمی، “به وجود آوردن فضای دو جهانی مربوط به امور فرد و فردیت در جهان” شده است. بنابراین، تبعا کسب و کار را نیز تحت تاثیر قرار خواهند داد.

یکی از این تکنولوژی‌ها، استفاده از پنل پیامک برای تبلیغات است که باعث رونق و بهبود کسب و کار افراد می‌شود. مدیران کسب و کارها، بدون صرف وقت طولانی می‌توانند از این راه، کار خود را گسترش دهند.