به حرف های مشتری پیامکی گوش دهید

سامانه اس ام اس

دوره ای که سازمان ها تصمیم می گرفتند چه کالایی را عرضه کنند و سپس آن را به مشتری تحمیل کنند به سرعت به پایان رسیده است. تنها راهی که می توان متوجه خواست مشتری سامانه اس ام اس شد این است که به حرف های آن ها گوش فرا دهیم، ارتباط با مشتری بر پایه همین اصل قرار دارد. یکی از سریع ترین راه ها برای از دست دادن مشتری پیامکی این است که آن را نادیده گرفته و به آن توجه نکنیم. به هیچ وجه در تبلیغ با سامانه از مشتری قدیمی خود غافل نشوید.


مخاطبان پیامک را در حال حرکت می خوانند و این ویژگی برتری تبلیغ پیامکی را نسبت به دیگر تبلیغات نشان می دهد.


در زمان‌ های خلوت تجارت خود به مشتریان پیامک داده و یک پیشنهاد فوق ‌العاده را به آنان ارائه دهید. تجربه ثابت کرده است که بازدهی این نوع پیامک‌ ها تنها محدود به روزهای تعطیل و رویدادهای ویژه نیست.

مشتری حق انتخاب دارد

از آنجا که بازارها روز به روز بیشتر می شوند، هیچ سازمانی نمی تواند در مورد وفاداری مشتریان مطمئن باشد. بسیاری از مشتریان به ظاهر راضی به محض اینکه روزنه ای پیدا شود به شرکت رقیب روی می آورند.

هر سازمانی که متوجه وجود فرصتی شود باید ارسال پیامک خود را به مشتریان بیشتر و رابطه را تقویت نماید. یک پیامک به مشتری برای آگاهی از دیدگاه وی درباره خرید می تواند رابطه را تقویت نماید.

خود را به جای مشتری بگذارید

همیشه ارزش آن را دارد که خود را به عنوان مشتری بدانید که به سامانه اس ام اس  وارد می شود. همیشه خود را به جای مشتری بگذارید و آنگاه بپرسید: آیا این سازمان از ورود من استقبال به عمل می آورد؟ هر قدر مشتری را بیشتر درک کنید توازن بین مشتری و محصول به صورتی در می آید که کفه ترازو به نفع مشتری سنگین تر خواهد شد.

تقسیم لیست شماره ها

دقت کنید که پیامک خود را برای چه کسانی و در چه زمانی ارسال می ‌کنید. پیامکی را در نظر بگیرید که به مشتریان جدید یک تخفیف ویژه ارائه می ‌دهد. اگر مشتریان فعلی و وفادار شما این پیامک را دریافت کنند، مطمئنا احساس چندان خوبی در این مورد نخواهد داشت.

وقتی را در نظر بگیرید که فرد خواب باشد و ناگهان پیامک شما او را از خواب بیدار کند. شما نمی ‌خواهید هیچکدام از این موارد برای شما پیش بیاید، پس بهتر است برای رعایت آن ها دقت لازم را داشته باشید.

به این خاطر شما می ‌توانید لیست شماره خود را به چندین گروه تقسیم کنید و مشتریان مختلف سامانه اس ام اس خود را از یکدیگر جدا کنید، در نتیجه به راحتی دو پیشنهاد مختلف را برای دو گروه کاملا متفاوت مطرح کنید و بسته به نیاز هر مشتری با او برخورد کنید.

می توانید زمان ارسال پیامک خود را برنامه ‌ریزی کرده و به این ترتیب در هر لحظه که بخواهید مشتریان را به سمت تجارت خود بکشانید.

واکنش مشتریان نسبت به پیامک

آمار نشان می ‌دهد که بیش از نود درصد دریافت‌ کنندگان یک پیامک ظرف پنج دقیقه آن را باز کرده و متن آن را می‌ خوانند. این میزان توجه مشتریان در مقایسه با سایر روش ‌های تبلیغاتی واقعا استثنائی است و به معنی یک فرصت عالی برای کسب و کارها می ‌باشد.

با توجه به این تاثیر بالا، اینکه تجارت‌ ها از آن سو استفاده نکنند نیز حائز اهمیت است. پیشنهاد ما این است که یک اشتراک پیامکی داشته باشید. این یعنی قبل از ارسال هرگونه پیامک تبلیغاتی به مشتریان از آن ها اجازه لازم را کسب نمایید.

به این ترتیب مطمئن خواهید بود که مشتریان به دریافت پیامک شما علاقه‌ مند هستند و باعث ایجاد مزاحمت برای آن ها نخواهید شد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *