انتخاب صحیح جامعه هدف در تبلیغات پیامکی

ارسال اس ام اس,سامانه اس ام اس

بدن شک اگر می خواهید بازخورد مناسبی از تبلیغات پیامکی با سامانه اس ام اس خود داشته باشید، باید جامعه هدف خود را برا ارسال اس ام اس به درستی انتخاب کنید و بدانید که محصول یا خدمات تبلیغی شما برای چه صنف و یا چه قشری از جامعه مناسب و کارآمد است. برخی از اشتباهات کسب و کارها در تبلیغات پیامکی را بدانید و از آن ها در تبلیغات خود دوری کنید.

قطعا همه افراد نمی توانند جامعه هدف سامانه پیامکی شما باشند. خدمات یا محصول شما ممکن است برای افرادی کاملا بی استفاده و برعکس برای دیگران کاملا ضروری و نیاز 100 درصد باشد.

تداوم و تکرار

تکرار در ارسال اس ام اس تبلیغاتی از طرف کسب و کارها موجب جلب نظر مخاطبان شده و یک بار ارسال پیام با سامانه اس ام اس نتیجه چندانی نمی تواند داشته باشد بلکه تداوم و تکرار در ارسال موجب نتیجه بخش شدن تبلیغات می گردد.


بودجه خود را در تبلیغات پیامکی به گروه هدف های متفاوت اختصاص دهید.


ارسال تعداد قابل توجهی پیامک

ارسال اس ام اس با تعداد کم عموما با نتیجه نگرفتن تبلیغات پیامکی همراه است، بنابراین بهتر است تعداد قابل توجهی پیام با سامانه اس ام اس ارسال شود تا تعداد افراد بیشتری از محصول یا خدمات شما اطلاع حاصل نمایند.

خلاقیت در متن

افراد روزانه  پیامک های تبلیغاتی زیادی دریافت می کنند، بنابراین چیزی که می تواند ارسال اس ام اس شما را منحصر به فرد کند، یک متن هوشمندانه در کنار خاص بودن محصول یا خدمات شما است.

اگر محصول یا خدمات شما تکراری باشد و جذابیت خاصی در آن ایجاد نکنید، یا متن پیامتان ترغیب کننده نباشد، نمی توانید انتظار بازخورد مناسبی داشته باشید.

اطمینان از در دسترس بودن

بهترین تبلیغات هم نمی تواند نتیجه خوبی داشته باشد زمانی که شما پاسخگوی ابزار ارتباطی که در تبلیغات خود معرفی کردید نباشید.

برای مثال اگر شما در متن پیامک تبلیغاتی سامانه اس ام اس خود شماره تلفن همراهی اعلام می کنید ولی آن شماره از دسترس خارج می شود یا خاموش است و یا مرتبا مشغول است شما نه تنها یک فرصت تبلیغاتی را از دست می دهید بلکه مشتری از اینکه برای ارتباط با شما تلاش کرده است و موفق نبوده ناامید می شود و تاثیر منفی در برخواهد داشت.

استفاده از خطوط وافعی

در تبلیغات پیامکی گاهی پیش می آید که پیامک ما به تمام شماره هایی که برای آن ها ارسال اس ام اس انجام داده ایم نرسیده است. چرا که بسیاری از شماره ها بین 50 تا 70 درصد در لیست سیاه مخابراتی هستند و هیچ پیامک تبلیغاتی را دریافت نمی کنند مگر با درخواست خودشان.

وقتی با چنین مشکلی رو به رو می شوید ما به شما پیشنهاد می کنیم که از خطوط واقعی برای ارسال اس ام اس خود استفاده کنید با این کار شما می توانید مطمئن باشید که پیامک شما به دست مخاطبان می رسد.

انتظار تاثیر زود هنگام

ارسال اس ام اس تبلیغاتی، اگر در کوتاه مدت موجب افزایش مشتریان شما نشود، نام شما یا نام تجاری تان در ذهن افراد ماندگار می شود. پس  به هیچ وجه نباید از تبلیغاتتان انتظار تاثیر زود هنگام داشته باشید.

هر نوع تبلیغاتی در بدترین حالت می تواند حداقل برند شما را در ذهن مخاطب یادآوری کند، پس از تبلیغات نترسید.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *