از مشتری قدیمی خود غافل نشوید

سامانه اس ام اس

اگر چه جذب مشتری جدید در سامانه اس ام اس کاری جذاب است ولی اگر مشتری قدیمی سامانه شما چنین بپندارد که اهمیت خود را از دست داده است از شما دور خواهد شد. با استفاده از این سامانه می توانید حجم انبوهی از پیامک را ارسال کنید. تبلیغات پیامکی شیوه ای پاک برای گسترش کسب و کار می باشد و با پیامک شما می توانید با مشتریان خود در هر زمانی در ارتباط باشید.


صاحبان کسب و کارها می توانند با تبلیغات پیامکی فروش خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهند.


به مشکلات با مشتری رسیدگی کنید

هیچ سازمان، کالا و یا خدمتی نمی تواند برای همیشه کامل و بی نقص باشد در ارتباط سازمان با مشتری امکان دارد، مساله یا شکایتی به وجود بیاید. شما می توانید با ایجاد بخشی برای رسیدگی به شکایات نظر مثبت مشتریان را جلب نموده و موجب افزایش وفاداری آن ها به سامانه خود شوید.

عمولا افراد آخرین اتفاق را بیشتر در ذهن خود نگه می دارند و اگر آخرین رویداد این باشد که سازمان برای حل مساله دریغ نکرده است، این اقدام می تواند موجب حفظ و تقویت ارتباط با مشتری شود.

مشتریان ناراضی بیش از مشتریان راضی، دوست و رفیق دارند، بنابراین تمایل بیشتری دارند که درباره حرکت نامناسب یک فروشگاه یا نارضایتی خود از یک محصول و خدمات به دوستان، خانواده و همسایگان بگویند، ولی درباره خوبی سازمان یا فروشگاه سخن زیادی بر زبان نمی آورند.

حالت بدون باخت به وجود بیاورید

هیچ گاه نباید مشتری سامانه اس ام اس بازنده باشد، اگر در یک معامله مشتری بازنده باشد، احتمال کمی وجود دارد که باز هم به دفتر شما مراجعه یا از همان خدمت یا محصول استفاده کند.

دو راه حل که هم مشتری و هم فروشنده می توانند برنده باشند:

الف) فروشنده برای حفظ مشتری و افزایش وفاداری او، در مواردی سود کم را تحمل کند. البته برای یک دوره کوتاه مدت.

ب) تخفیف دادن برای افزایش وفاداری مشتریان، هرچند که در هر معامله سود فروش را اندکی کم تر می کند ولی با افزایش تعداد مشتری ها این کمبود جبران خواهد شد.

مشتری خواستار لذت بردن از محصول است

فقط تامین رضایت مشتری با سامانه اس ام اس موجب ایجاد وفاداری وی نسبت به سازمان نخواهد شد، بلکه لذت بردن از محصول و خدمات موجب افزایش وفاداری خواهد شد.

اگر بتوانید با مشتریان سامانه پیامکی صمیمی شوید و به خواست مشتری گوش دهید موجب خواهید شد که آنان از این رابطه لذت ببرند.

برای اینکه مشتری از محصول لذت ببرد نباید هزینه محتمل شود. اگر خدمت ارائه شده از حد انتظار بیشتر باشد، موجب لذت بردن وی از این خدمت خواهد شد.

اگر سوال یا نظری دارید با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *