ارسال بلک لیست چیست؟

ارسال اس ام اس

اولین سوالی که ممکن هست برای شما پیش بیاید این است که شماره های بلک لیست مخابرات، لیست سیاه، شماره های مسدود چیست؟ حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده در یک زمان خاص نیازمند ارسال اس ام اس بوده اید و نتیجه و تاثیر آن هم برایتان مهم بوده است. در این مقاله با مفهوم ارسال اسم ام اس و ارسال بلک لیست آشنا می شویم.

شما میخواستید که حتما تمام اس ام اس ها به دست مخاطبان شما برسد، اما به دلیل اینکه بیش از نیمی از آنها سرویس اس ام اس تبلیغاتی سیم کارت خود را مسدود کرده اند، نمی توانند پیامک شما را دریافت کنند و تبلیغات یا اطلاع رسانی شما بیهوده خواهد بود.

زمانی که کاربر خط خود را در لیست سیاه قرار می دهد از هیچ شماره تبلیغاتی دیگر پیام دریافت نمی کند و همین موضوع ممکن است برای کاربرانی که خط خود را بلک لیست کرده اند، به دلیل اینکه احتیاج دارند از بعضی از سازمان ها یا مراجع دریافت پیامک داشته باشند مشکل ایجاد کند.

البته ناگفته نماند که تعداد این افراد نیز روز به روز در حال افزایش است.

به طور دقیق تر خطوط بلک لیست به خطوطی گفته می شود که شخص صاحب خط با ارسال کد به اپراتور خط خود، درخواست عدم دریافت اس ام اس تبلیغاتی را اعلام می نماید.

اپراتور، خط شخص را در لیست سیاه مخابراتی قرار می دهد و بدین ترتیب پس از آن شخص از خطوط پیام کوتاه، اس ام اس تبلیغاتی را دریافت نمی نماید.

در صورتی که سامانه ی ارسال پیام انبوه دارید و محتوای پیامک های شما اطلاع رسانی می باشد و رسیدن پیامک های شما به مخاطب ها برایتان حائز اهمیت می باشد می بایست حتما خط خود را خدماتی نمایید.

خطوط خدماتی، کارکردی شبیه به همان خطوط تبلیغاتی دارند با این تفاوت که شما باید از آنها تنها به عنوان خط اطلاع رسانی های خاص و مهم استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که متن ارسال اس ام اس شما از خطوط خدماتی نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشند، در غیر این صورت شما جریمه خواهید شد.

در مقاله بعدی به ارائه راهکاری برای این موضوع می پردازیم.