بلک لیست مخابراتی

آموزش کار با پنل
۱۳۹۸-۰۸-۰۹

بلک لیست مخابراتی

خط اختصاصی : منظور از خط اختصاصی، یک خط با پیش شماره ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۵۰۰۰ یا ۰۲۱ است که به شما تعلق می گیرد. این خطوط دقیقاً برای ارسال پیامک انبوه  و هم چنین دریافت پیامک ساخته شده‌اند و به طور کلی نمی‌توان از آنها برای تماس تلفنی استفاده کرد.معمولاً برای شروع کار، داشتن یک یا چند خط اختصاصی می تواند در تبلیغات انبوه شما موثر باشد.

خط عمومی : خط عمومی فقط یک تفاوت کوچک با خط اختصاصی دارد. آن هم اینکه خط عمومی متعلق به خود سامانه پیامکی است و همه کاربران به آن دسترسی دارند. بنابراین کسی نمی‌تواند روی آن پیامک دریافت کند و فقط می‌توان از طریق آن ارسال انجام داد. مزیت این خطوط معمولاً این است که شماره های رندتری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

وایت لیست و بلک لیست: برخی از کاربران سیم کارت های اپراتورها، پیامک های تبلیغاتی خود را لغو کرده‌اند. یعنی از اپراتور خواسته‌اند که پیام کوتاه تبلیغاتی برای آنها ارسال نشود. در سامانه‌های پیامکی، اصطلاحاً به مجموع این شماره های مسدود شده، بلک لیست یا لیست سیاه مخابراتی می‌گویند. هم چنین کاربرانی که دریافت پیامک تبلیغاتی را لغو نکرده و پیام های انبوه برایشان ارسال می شود اصطلاحا با عنوان وایت لیست شناخته می شوند.

خط تبلیغاتی و خدماتی: خطوط ارسال پیامک انبوه شامل دو دسته بندی اصلی هستند. اولین دسته بندی خطوط تبلیغاتی هستند که هدف آنها ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه است. این خطوط توانایی ارسال به بلک لیست را ندارند. اما دسته دوم یعنی خطوط خدماتی، برای ارسال پیامک های خدماتی به کاربران هستند (ارسال پیامک های با محتوای تبلیغاتی با این خطوط ممنوع است) و بنابراین همه کاربران، صرف نظر از اینکه در بلک لیست هستند یا نه، پیامک های آنها را دریافت می‌کنند.

درنظر داشته باشید برای ارسال به شماره های بلک لیست از طریق خطوط اختصاصی می بایست مدارک خود را تکمیل و تعهدنامه خطوط خدماتی ارائه دهید.برای اطلاع از شرایط و تکمیل تعهدنامه خطوط خدماتی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *