آموزش کار با پنل

خطوط خدماتی
۱۳۹۸-۰۸-۰۹
بلک لیست مخابراتی
۱۳۹۸-۰۸-۰۹

آموزش کار با پنل

قدم اول: پیامک تکی ارسال کنید

در اولین قدم یک پیامک تستی بفرستید و قابلیت ارسال پیامک را امتحان کنید. برای اینکار می‌توانید از بخش ارسال، وارد بخش ارسال پیامک تکی شوید یا از گزینه ارسال سریع که سمت چپ مانیتورتان نوشته شده است استفاده کنید.

زمانی که شما قصد ارسال پیامک را دارید، باید سه چیز را مشخص کنید: متن پیامک شما چیست و اینکه می‌خواهید آن را از چه خطی و به چه شماره‌ای ارسال کنید.

یک نکته مهم هنگام تست گرفتن این است که مطمئن شوید شماره مقصد، داخل لیست سیاه مخابرات نباشد.

مساله دیگری که باید از الان به آن توجه داشته باشید، تعداد حروف یک پیامک است. یک اس ام اس انگیسی می‌تواند دارای ۱۶۰ کاراکتر باشد، اما پیام کوتاه فارسی به ۷۰ کاراکتر محدود شده است. اگر از این محدودیت ها عبور کنید، آن وقت باید هزینه چند پیامک را بدهید.

 

ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی به بانک شماره های موجود در سامانه

اگر شما قصد ارسال پیامک به بانک شماره را داشته باشید، از بخش ارسال به چندین گزینه مختلف دسترسی دارید.

ارسال استانی و شهری متداول ترین نوع ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه میباشد که عموم مخاطبان را شامل می شود.

امکان ارسال از روی نقشه به شما اجازه می‌دهد یک منطقه از شهر خود را روی نقشه انتخاب کنید و به خطوط همراه آن منطقه پیامک ارسال کنید.

در صورتی هم که استفاده از نقشه نتوانست پاسخگوی نیاز شما باشد، می‌توانید وارد بخش ارسال به کدپستی شوید و بر اساس کد پستی مخاطبان به آنها ارسال انجام دهید. در این روش، هر چقدر شما ارقام ابتدایی بیشتری برای کد پستی خود وارد کنید، شماره ها محدودتر خواهند شد.

البته، همانطور که گفتیم، شماره های یک سامانه فقط بر اساس مکان طبقه بندی نشده‌اند.

یک روش دیگر برای هدفگیری مخاطبان، مشخص کردن ارقام اول شماره است. مثلاً می‌توانید فقط به کسانی پیامک خود را ارسال کنید که شماره آنها با ۰۹۱۲۱ شروع می‌شود.

یک روش دیگر ارسال ،ارسال از طریق تفکیک مشاغل و نیازمندی هاست که دسترسی و تفکیک آن ها در پنل به راحتی در اختیار کاربر قرار گرفته است.

 

ارسال پیامک تبلیغاتی  به شماره های مشتریان خودتان

در این حالت شما نمی خواهید از دیتابیس (یا همان بانک های شماره) سامانه استفاده کنید و می خواهید به مشترکین و یا بانک اطلاعاتی خودتان پیامک ارسال کنید.

برای این منظور می‌توانید از قسمت ارسال از طریق فایل یا دفترچه استفاده کنید. اما چگونه باید شماره‌ها را وارد کنید؟ ساده است: یا می‌توانید در کادر مربوط به شماره آنها را بنویسید، یا آنکه به شکل یک فایل متنی (با فرمت txt) یا یک فایل اکسل این شماره‌ها را وارد سامانه کنید.

البته، یک راه بهتر هم برای اینکار وجود دارد. آن هم استفاده از دفترچه تلفن است. دفترچه تلفن در حقیقت یک امکان است برای آنکه بتوانید لیست های شماره مختلف را ذخیره کنید. مزیت آن هم این است که شما همیشه به این شماره‌ها دسترسی خواهید داشت و به علاوه، می‌توانید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و سایر مشخصات مشتریان خود را نیز ذخیره کنید.

وارد کردن اطلاعات کامل یک مشتری در دفترچه تلفن، مزایای بسیاری برای شما دارد. برای مثال، می‌توانید سیستم را جوری تنظیم کنید تا به طور خودکار، روز تولد مشتری را به او تبریک بگوید. یا آنکه در ابتدای پیامک های خود، مشتری را با اسم خطاب قرار دهید تا او احساس صمیمیت بیشتری با شما بکند.

 

مشاهده گزارش پیامک های ارسال و دریافت شده

همه چیز با ارسال تمام نمی‌شود… نکته دیگری که مطمئناً برای شما اهمیّت دارد این است که گزارش تحویل پیام های ارسال شده را به چه نحو و در کدام قسمت می توانید ببینید.

گزارش پیامک های تبلیغاتی بعد از ارسال بصورت کامل و جامع و تفکیک شده در بخش گزارشات قابل مشاهده است و هر ارسال با هر تعداد و به هر شکل،دارای شناسه میباشد و وضعیت ارسال آن در صفحه قابل رویت است.

همچنین گزارشات مالی پرداخت ها در منوی “گزارشات مالی” موجود است.

 

 

 

 

ماژول ارسال هوشمند

یکی از ماژول های پرکاربرد سامانه‌های پیامکی، ارسال هوشمند است. در ارسال هوشمند شما می توانید بخشی از متن پیامک خود را با توجه به شماره تلفن عوض کنید. مثلاً اگر نام و نام خانوادگی افراد را دارید، پیامک ارسال شده به هر شماره را، با خطاب قرار دادن اسم فرد شروع کنید.

یک راه اینکار استفاده از دفترچه تلفن است. اما راه سریع‌تری هم برای اینکار وجود دارد. شما می‌توانید یک فایل اکسل از شماره تلفن ها همراه با اطلاعات هر کدام درست کنید و در سیستم بارگذاری نمایید تا از اطلاعات هر شماره استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که این فایل باید مانند فایل نمونه موجود در سامانه باشد تا به مشکلی برنخورید.

ماژول ارسال متناظر

ارسال متناظر، یکی دیگر از ماژول های پیامکی خوب است که به شما اجازه می‌دهد، پیامک‌های متفاوت را به شماره‌های متفاوت ارسال کنید، آن هم با سرعتی بسیار بالا. کافی است یک فایل اکسل در سیستم بارگذاری کنید که شماره های مختلف را همراه با پیامک مربوط به هر یک داشته باشد.

ماژول ارسال زماندار

ماژول بعدی ماژول ارسال زماندار است. در این ماژول شما براحتی می توانید سامانه را طوری تنظیم کنید که پیامک های دلخواه شما را در تاریخ و زمانی مشخص شده ارسال کند. در واقع، این ماژول به شما کمک می‌کند تا پیامک های آینده خود را از همین حالا برنامه‌ریزی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *